Uzman Psikolog

Tülin Nilay Canbazlar

Tülin Nilay Canbazlar, 2011 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversitede Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini ve Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Özel bir vakıfta, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde, Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji bölümünde staj eğitimlerini tamamlamıştır. Çeşitli özel ilköğretim okullarında, anaokullarında ve danışmanlık merkezlerinde psikolog olarak ve koordinatör olarak çalışmıştır. Aynı zamanda özel bir danışmanlık merkezinde Drama Kişilik Gelişimi Psikoloğu olarak çalışmalarını yürütmüştür.
2011 Yılında Frostig Görsel Algı testi eğitimini almıştır . 2014 yılında Dr.Pınar Uysal’da Nöropsikolojik değerlendirme ve testleri eğitimini tamamlamıştır. Türk Psikologlar derneğinden Çocuk Değerlendirme Testleri ( Ankara Gelişim Tarama ,Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Algı, Bier Cümle Tamamlama, Duygu Durum Ölçekleri ) eğitimine katılmıştır. Aynı zamanda Dr. Neslihan Zabcı tarafından 2012 yılında Rorschach, Cat ( Çocuk Algı Testi ) ve  Tat ( Tematik Algı Testi ) eğitimlerine katılmıştır.  


2013 yılında başlamış olduğu İstanbul Psikodrama Enstitüsünden ( I.P.I ) ( Uzm. Psk.Dan. Deniz Altınay, Uzm.Psk. Neşe Karabekir ) Psikodrama grup terapisi eğitiminin ilk aşamasını tamamlamış, Co Psikodramatist’tir. Yetişkinlerle grup terapileri yapmaktadır. 


Yrd.Doç.Dr Tamer Ergin’den Cas ( Cognitive Assessment System ) ve Pass Teorisi eğitimini almıştır.  Türk Psikologlar Derneği WISC4  ( Wechsler Çocuklar İçin Zeka Testi ) uygulama eğitimi almış ve test uygulayıcısıdır. Öğrenme ve dikkat konusunda zorluğu olan çocuk ve ergenlerle aktif olarak bilişsel müdahale çalışmalarını yürütmektedir. 
2012 yılında Prof. Dr Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi eğitimlerine katılmıştır. 2015 yılında Yrd. Doç.Dr Nevin Dölek’ten Terapötik Kartlar Eğitimi almıştır. Oyun Terapileri Derneğinden Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimini tamamlamıştır ve Oyun Terapisi uygulayıcısıdır.


2015 Yılında İstanbul Doğum Akademisinde, Doğuma Hazırlık Eğitimcisi, Doula ve Doğum Psikoloğu Eğitimcisi Eğitimini tamamlamış olup. Aktif olarak Doğuma Hazırlık Eğitimcisi ve Doğum Psikoterapistliği yapmaktadır.
2021 yılında Prof.Dr. Doğan Şahin Psikodinamik Terapi eğitimine katılmıştır. İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapi Derneği  ( İÇEPPD ) Psikanalitik Çocuk Ergen Psikoterapisi Formasyonu’nun ‘Psikanalitik Çocuk Ergen Psikoterapisine Giriş’ modülünü tamamlamıştır. Bireysel Süpervizyonuna devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği Üyesidir. 

Çalışma Alanları; 
Yetişkinler İçin;  Bireysel danışmanlık, bireysel psikodrama, grup terapisi, nefes çalışmaları, gebe danışmanlığı, ebeveyn danışmanlığı, boşanma danışmanlığı, aile eğitimleri
Çocuklar ve Ergenler İçin; Okul Olgunluğu ve Okula Uyum Sorunları, Akademik Dikkati Geliştirmeye Yönelik Düşünme Becerileri Çalışmaları,Oyun Terapisi, Sosyal Beceri Grup Çalışmaları, (Kaygı, Korku, Arkadaşlık İlişkileri, Öfke Yönetimi, Zorbalık, Özgüven, Çatışma Çözme, İletişim Becerileri), Çocuk Psikodraması