Çift Danışmanlığı

-Romantik bir ilişkide olmak çiftlerin birbirlerini değiştirip dönüştürmesine yol açar. Bu değişimin en sağlıklısı çiftlerin birbirlerinin ulaşmak istedikleri benliği bilip ona ulaşma konusunda birbirlerine destek çıkmalarıdır. Karşımızdaki kişiden beklentimizi ona dayatmak veya onu kendi görüşümüze göre değiştirmeye çalışmak iki taraf içinde yıpratıcı olacaktır. İlişki tek kişilik değildir ve her iki tarafın sırf istedikleri olmadı diye birbirlerinden şikayet etmeleri çatışmalara yol açar. Çiftler birbirlerinin amaçlarını ve isteklerini gözetmeli ve bu yolda kimi zaman beraber kimi zaman da bir diğerinin destekçisi olarak yürümelidirler. 
İyi ve kaliteli bir ilişkiye sahip olmak, kişilerin fiziksel ve psikolojik sağlığını arttırır ve bireylerin sosyal bütünleşme, duygusal tatmin ve destek ihtiyaçlarını karşılar. 
Romantik ilişkilerdeki sürekli yaşanan çatışma veya toksik bir ilişki sürdürmek de kişiler üzerinde olumsuz etkiler yaratır.
Aile ve çift danışmanlık hizmetinde amacımız aile içinde ve çiftler arasında yaşanan zorlu ve sıkıntılı süreçleri ele almak ve çatışmaların çözümlenebilmesi için tüm aile üyelerinin değişim ve dönüşümünün desteklenmesini sağlamaktır. 

-Çift danışmanlığının çalışma alanları: Eşlerin bir birlerini anlamada güçlük yaşamaları, iletişim sorunları, rol karmaşaları, güç kavgaları, duygusal mesafe, kıskançlık, aldatma, ifade edilemeyen duygular, kaybetme korkuları, yaşanılan ekonomik sorunlar, evdeki sorumlulukların paylaşılmaması, kültürel farklılıklar, eşlerin birbirine nitelikli zaman ayırmaması, eğlence ve hoş vakit geçirmede yaşanan sorunlar, aile ve akrabalardan kaynaklı sorunlar, arkadaşlar ile ilgili sorunlar, çocuklarla ilgili sorunlar, mesleki kararlar, boşanma öncesi ve sonrası süreçler, evlilik öncesi problemler…Bu sorunları yaşayan ailelerin çift terapisine başvurarak sorunlarına profesyonel bir çözüm bulması gerekmektedir.